Url Kopyalandı!

Mustafa Turan Kimdir?

1978 yılında Ağrı’da doğdum… İlkokulu Ağrı’da, orta öğrenimimi Ankara’da, lise öğrenimimi Burdur ve Denizli’de, yükseköğrenimimi ise Konya Selçuk Üniversitesinde tamamladım.

Özel sektörde belli bir süre çalıştıktan sonra ilk görev yerim olan Diyarbakır‘da öğretmenliğe başladım. Beş yıla yakın kendi isteğimle mezrada (köyde) kaldım. Kaldığım süre içerisinde o bölgede yaşayan insanlarımızı ve ülkemizin kültürel zenginliğini tanırken, yöre halkıyla birçok projeyi hayata geçirme imkânı buldum.

İkinci görev yerim olan İstanbul Bahçelievler’de üç yıla yakın çalıştıktan sonra Silivri’ye idareci olarak atandım. Belirli bir süre yerine getirdiğim idarecilik görevi ardından kendi isteğimle öğretmenliğe dönüş yaptım.

Milli Eğitim Bakanlığımız bünyesinde bulunan Bahçelievler İstanbul Ticaret Odası Bilim ve Sanat Merkezinde öğretmen olarak görev yapmaktayım. Çocukluğumdan beri ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasının ancak eğitimle olacağına inanan biri olarak bütün çalışmalarımı ve gayretimi bu alanda sarf ettim. Ulusal ve bölgesel düzeyde eğitim ile ilgili birçok projede aktif olarak görev aldım. Çocuklarımıza daha iyi eğitim olanakları sunmak gayesiyle;

  • Türk Beyin Takımı Eğitim Programlarını
  • Türkiye Satranç Federasyonu Hakem ve Antrenörlük Eğitimlerini
  • Türkiye Mangala Federasyonu Hakem ve Antrenörlük Eğitimlerini
  • Türkiye İzcilik Federasyonu İzci Liderlik Eğitimlerini
  • İstanbul Robotik Akademi Eğitim Programlarını tamamladım.

Halen bu kurumlarda aktif olarak görev yapmaktayım.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığımızın ulusal ve bölgesel birçok seminer ve eğitim programlarını tamamladım. Gönüllülük esaslarına göre belediyelerin toplum hizmet bölümlerinde, halk eğitim merkezlerinde, huzurevlerinde, cezaevlerinde aktif olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine katıldım.

Hiçbir karşılık beklemeden şahsi gayretlerimle hazırlamış olduğum etkinlik ve materyalleri saygıdeğer öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin istifadesine sunduğumuz bu eğitim sitesinin yararlı olmasını diliyorum.

Öneri ve eleştirileriniz, yaptığımız çalışmaların daha iyi ve kaliteli olmasını sağlayacaktır. Her zaman yanımda olan Eşim Nurcan ve Sevgili oğlum Muhammed Azmi’ye, gecesini gündüzüne katarak bu siteyi hazırlayan değerli meslektaşım Zafer Andaç Özer’e şükranlarımı sunarım. İyi ki varsınız!

Her şey eğitim ve güzel ülkem için…

Saygılarımla…
Mustafa TURAN

İLETİŞİM

Mustafa Turan - Sınıf Öğretmeni

Silivri - İstanbul

say.mustafaturan@gmail.com